Aladağ yangını sonrası MEB’den karar

06.12.2016
361

aladag_yangin

 

 

 

Bütün yurt ve pansiyonlarda adanadaki yangından sonra denetimonlerin artacağı ile ilgili karar bildirildir. Yurt ve pansiyonların belli aralıklar ile denetim yapılmasına ve kullanılan elektrikli soba ve ocakların yasaklandığıını bildirmiştir.

 

Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, birçok il milli eğitim müdürünün “acil” çağrısıyla pansiyonlu okul müdür ve müdür yardımcıları ile yurtların güvenliği ve alınması gereken tedbirler için toplantılar yapıldığı ortaya çıktı. Güvenlik için alınması gereken tedbirlerin yanı sıra tartışmalı kararlar da alındı.

Toplantı tutanaklarına yansıyan kararlar şöyle:

-Yangın koruma planlarının güncellenmesi

-Yangın merdiveni ve acil çıkış kapılarının sürekli kontrollerinin yapılması; öğrencilere, öğretmenlere, diğer personele eğitimler verilmesi, uyarı ve yönlendirme levhalarının açık ve görünür şekilde yapılması

-Yangın söndürme sisteminin kontrolünün yapılması, hortumların denenmesi, bütün bunların resimlenerek tutanak haline getirilmesi

-Mümkünse elektrikli şofbenlerin kaldırılması, mümkün değilse elektrikli şofbenlerin elektrik tesisatlarının emniyetli hale getirilmesi.

-Özellikle elektrik ısıtıcılarının kullanılmaması

-Yangına sebebiyet vermemek ve enerji tasarrufu sağlamak için elektrikli soba ve ocakların kullanılmaması

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.