Yangın Kapılarında Değişik Fiyatların Sebebi nedir?

02.06.2017
456

Yangın KapısıYangın kapılarında bir çok değişik fiyat bulunmaktadır. Bunun Sebeplerini açıklamak gerekirse sırasıyla başlayalım…

Yangın kapısı sertifikası bulunması gereken bir kapıdır. Sertifikandan geçen kapı nasıl üretilmişse her konuda bire biri yapılmalıdır. Yoksa yönetmelik gereği çok ağır yaptırımları bulunmaktadır. Bu Yaptırımlardan haberi olmayan veya sertifikasız yangın çıkış kapısı olmayacağını bile bile Merdiven altı yangın kapısı üreten firma bulunmaktadır. Bu tarz kapılar yangın anında canınızı ve malınızı tehlikeye sokmaktadır. Yetersiz malzemeden ve yangın yönetmeliğine uygun olmayan malzemelerden üretildiği için Ucuza satılan kapıdır. Denetime gelen bir çok memur tarafından kabul görmemektedir.

İkinci ucuz fiyat gibi gösterip satış yapma politikası olarak yangın kapılarına metre kare fiyatı verilmesidir. En Kötü Yangın Kapısı 2 metre kare gelmektedir. Bununda hesabını Ham Saç Üzerinden kullanılan saçtan hesaplamaktadır.

Anormal fiyatlara satılan kapılarda, avrupadan gelen kapılardır. Bu kapılar normal kapısının 2 katına satılmaktadır. Türkiyede aynı belgeye sahip ir çok yangın kapısı firması buunmaktadır.

Yangın Kapılarındaki farklılık bunlardan oluşmaktadır.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.