Acil Çıkış Kapısı Hakkında Teknik Bilgiler

29.05.2017
966

Acil durumlarda en kısa sürede çıkış yapmanızı sağlayan nitelikli kapıdır. Acil çıkış kapıları da kilit mekanizması olarak panik bar kullanılmaktadır. Üzerinde bulunan Panik bar Kilit mekanizması bulunmaktadır.  Panik bar kilit sistemi tüm düynada kullanılan bir kilit mekanizmasıdır.

Yangın Kapılarının Yönetmelik Gereği Sertifikalı olması gerekir. Yangın yönetmeliğinde bu sertifika ile ilgili TSE veya EN olması gerektiği yazılı olarak bulunmaktadır.

Acil Çıkış Kapısı Üzerinde Bulunması Gereken Aksesuarlar Nelerdir?

  • Panik Bar,
  • Yaylı Menteşe veya Hidrolik,
  • Duman Contası,
  • Elektro Statik Boya,
  • Kapı Sertifikası,

Acil Çıkış Kapısı

Acil Çıkış Kapıları nelerde Kullanılmaktadır?

Yangın Kapısı Olarak ta bilinen kapılar hastane, okul, Özel Eğitim Kurumlarında, Anaokulu, Yurt,Fabrika,  Hapishane, Çok katlı yapılarda ve Özel durumlara göre yani kişi sayısına ve yüz ölçümü göre yangın kapısı ve yangın merdiveni bulunmaktadır.

Yangın Çıkış kapısı üzerinde bulunan duman contası yangın anında duman ve zararlı gazların bir ortamdan diğer ortama geçmesini önlemektedir.

Yaylı Menteşe, yangın anında çıkış yapıldıktan sonra yangın ve diğer gazların geçmesini önleyen aksesuardır. Yani Kapısının kapanmasını sağlamaktadır. Yangın Kapısı üzerinde yaylı menteşe yok ise hidrolik bulunması gerekir.

Elektro Statik boya, yangın kapılarının boyanması gereken boya tipidir. Bu Boya tipi yangının devam etmemesini sağlamaktadır. Firmamız yangın çıkış kapılarını istediğiniz rall koduna göre boyanmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.