Acil Çıkış Kapısı

11.03.2016
605

Acil Çıkış KapısıAcil çıkış kapısı başlı başıan bildiğimiz kapılardan farklı alev geçirmeyen yanmayan kapı türüdür. Bunun yanında exra olarak bu kapı üzerinde bulunan duman contası 75 dereceden sonra genleşerek dumanın geçmesinede mani olan bir kapıdır. Aslında bormal hayatta önemsemediğimiz kapı hiç ummadığımız anda bize en çok lazım olabilecek kapı türüdür.

Yangın anında sizi koruyan bu kapı düşündüğünüz üzere kolay aılır sistemli olmalıdır. Bunun için üzerine tüm dünyada kabul görülen panik bar konulmaktadır. Acil Çıkış Kapısı Yönetmeliğine göre bu bu şekilde takılmalıdır. Acil çıkış kapısının üzerine herhangi anahtarla kitlemeli kilit sistemi takılmamaktadır. Takılabilmesi için akli dengesi yerinde olmayan kişilere hitap eden bir kuruluş olmanız gerekir.

Acil Çıkış Kapısı Özellikleri

kısaca belirtmek gerekirse yangın anında alevin geçmesini önler, Sizin en kısa sürede o yapıdan tahliye olmanızı sağlar. Ayrıca içindeki izalasyon malzemeleri sayesine yangın kapıları soğuk, sıcak, ve ses geçirmez. Firmamızın üretmiş olduğu yangın kapıları yönetmeliğe uygun üretilmektedir. Yönetmelik gereği ne gerekiyorsa Acil çıkış kapısı ile birlikte size verilmektedir.

Acil Çıkış Kapısı Standartları

Genel anlamda bu kapının standartı değişmektedir. O alanda yaşayan insan sayısı ve sizi kontrole gelen kurum alakalıdır. Bu korumdan gelen memur size bu konu hakkında genel bilgiyi verecektir.

Genel Anlamda en dikkat etmeniz gereken nokta milli eğitim bakanlıklarıdır. Ölçü konusunda milli eğitim bakanlıkları daha hassasdır. Kapınızın kanat boşluğunun 90 cm olması gerektini milli eğitim bakanlığınca önemli olduğunu belirtmek isterim.

Acil Çıkış Kapısı Fiyatları

firmamız üretici firma olmanın avantajı ile bir çok firmaya göre çok ucuz kapı imalatı ve satışı yapmaktadır. Yangın kapılarımızda standat kapı ölçü üzerinde fiyat farklarını hesaplamaktayız. Ama firmamız ufak defek ölçüdeki değişmeleri müşterilerine yansıtmamaktadır.

Acil Çıkış Kapısı

 

Acil Çıkış Kapısı Panik Bar

Acil çıkış kapısı yönetmelik gereği panik barının olması gerekir. Bunlar ile birlikte yaylı menteşe ve duman contasınında kapı üzerinde bulunmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları (4)