Çorlu Yangın Kapısı

23.02.2017
1.045

Yangın merdiveleri ve yangın hollarinde kullanılan nitelikli kapılara yangın kapısı denilmektedir. Kapının temel amacı yangın anında alevlerin, dumanın geçmesini önlediği gibi acil durumda yapıda bulunan bireylerin en kısa sürede çıkış yapmasını sağlamaktır. Bu Kapının belli başlı standartları vardır. Bu standarlar kısaca şu şekilde listeleyebiliriz.

Yangın Kapısı Çorlu

 • Sertifikalı Olmak Zorunda,
 • Panik Barlı Olmak Zorunda,
 • Yaylı menteşe veya Hidrolik olmak zorunda,
 • Duman Contası olmak zorunda,

Bu dört tane saydığımız acil çıkış kapısında bulunması gerekenlerdir.

Yangın Kapısı Sertifikası nedir?

Kapının kaç dakika alev geçirmeyeceğini ifade eden bir sertifikadır. Bu sertifika belli başlı devletlerin kabul gördüğü özel şirket veya kamu kurumları tarafından yapılan akritasyon işidir. Akredisyon bir ürüne ait olan dayanıklılık ölçümüdür.

Panik Bar ?

Yangın çıkış kapılarında olmazsa olmazıdır. Kapının bir nevi işselliğini kazandırır. En kısa sürede çıkış yapmamızı sağladığı gibi, Yangın Kapısının kilit mekanizmasıdır. Yangın yönetmeliğince yangın çıkış kapılarına panik bar haricinde hiç bir kilit mekanizmaması takılmamaktadır.

Yaylı Menteşe Nedir?

Yangın anında çıkış yaptıktan sonra alevin, zehirli duman ve gazların gelmesini önlemek için kapıyı kapatan mekanizmadır. Kapı üzerinde yaylı menteşe sistemi bulunmuyorsa kesinlikle hidrolik bulunması gerekir.

Duman Contası?

Duman ve zehirli gazların geçmesini önleyen özel contadır. Yangın anında 75  derecede genleşerek kapının çalışma boşluğunun kapanmasını saylayan contadır. Kasa ile kanat arasında bulunmaktadır.

Yangın Kapısı Özellikleri;

 • 120 Dakika Sertifikalıdır.
 • Panik bar,
 • Yaylı Menteşe,
 • Duman contası,
 • Elektero Statik boya (Fırın Boya)
 • Menteşe sistemi kaynaklı ve vidalı mekanizmadır. Kapı sarmalarını önemek için kanat içinde menteşe tarafınsa 3 mm destek sacı bulunmaktadır.
 • Panik Bar bölgesinde bulunan kilit mekanizmasının ömrünü uzatmak için ekstra destek sacı bulunmaktadır.

Panik Barlı Yangın Kapısı Çorlu

Kapılarımızın üzerinde panik bar kilit mekanizması bulunmaktadır. Aynı zamanda firmamız mevcut olan yangın çıkış kapılarınız için bakım servis işlemleride yapmaktadır. Kapı üzerinde bulunan Panik bar, hidrolik veya duman contası montajı yapılmaktadır.

Yangın Kapısı Yön Tespiti Nasıl Yapılır?

Kapı dışarıya doğru açılmaktadır. Kapının açılış yönü oldukça önemlidir. Kaçış yönünün boş ve kapı açıldığı zaman merdiven tarafına değil duvar tarafına doğru açılması gerekir.

Yangın Kapısı Fiyatı

Firmamız yangın kapısı üreticisi ve satıcısı olduğu için rakip kapı firmalarına göre daha uygun fiyata satış yapmaktadır.

Yangın Kapılarında bulunması gereken özellikler kadar ölçülerde önemlidir. Stoklarımızda yangın yönetmeliğine uygun acil çıkış kapıları bulunmaktadır.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.