Sertifikalı Yangın Kapısı İstanbul

14.05.2024
2.045

Sertifikalı Yangın Kapısı, Yangın kapılarında en önemli husus sertifikalı olmasıdır. Yangın Kapılarındaki sertifika yangın kapısından alev, ısının kaç dakika geçmeyeceğini göstermektedir.  

Sertifikalı Yangın Kapısı İstanbul

Yangın Kapılarında sertifika süreleri 30 dk, 60 dk, 90 dk ve 120 dakikadır. Bu süreler açılış ruhsatları için geçerli sürelerdir. Özel askeri alanlarda 180 Dk nitelikli yangın çıkış kapıları istenilmektedir.

Sertifikalı Yangın Kapısı Fiyatı

Yangın kapılarında bulunan sertifika süresi ve türüne göre sertifika değişmektedir. Güncel yangın kapısı teklifi almak istiyorsanız iletişim numaralarından veya mail yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

Sertifikalı Yangın Kapısı Modelleri Nelerdir?

Yangın kapısı standart olan bir kapıdır. Fark eden tek konu kasa tipidir. Kasa tipine göre yani kapının montaj yapılacağı yerin durumuna göre üç tip kasa modeli bulunmaktadır.

 • Sarma Kasa (Her İki Tarafı pervazlı kasa) : Duvar kalınlığına göre özel üretilir.
 • Corner Kasa (Tek pervazlı Kasa) : Duvar kalınlığı en az 10 cm olan duvarlarda takılır. Duvar kalınlığı fazla olan yerlerde Avrupa da özellikle Corner kasa yangın kapısı kullanılmaktadır.
 • Profil Kasa (10 cm * 60 cm Profil): duvar kör olan yerlerde kullanılan kasa tipidir.

Sertifikalı Yangın Kapısı Resimleri

 

Sertifikalı Yangın Kapısı İstanbul

Firmamız İstanbul Bahçelievler’de tüm Türkiye’ye yangın kapısı gönderimi yapmaktadır. Kapılarımız Yangın yönetmeliği standartlarına uygundur.

Sertifikalı kapı nitelikli ve sağlam olduğunu gösterir el ve göz ile yangın kapıları muayene edilmelidir.

Yangın Kapısı Özellikleri nelerdir?

 • Yangın Kapısı Sertifikası 120 Dk
 • Panik Bar,
 • Yaylı Menteşe,
 • Duman Contası,
 • Elektro Statik boya,
 • Kanat Kalınlığı 62 mm
 • Kanat içi dolu izolasyon  malzemesi, Panik bar bölgesi destek sacı bulunmaktadır. Menteşe11 kısmında 3 mm destek sacı bulunmaktadır.

Yangın çıkış kapılarımız okul, hastane, yurt, otel, Pansiyon, Otopark, sağlık kurumlarında ve tüm yapılarda yangın kapısı kullanılmaktadır.

Yangın çıkış kapısın da duman contası önemli bir faktördür. Yangın anında duman contası zehirli gazların geçmesini önlemektedir.

Yangın kapıları genellikle yangın merdiveninde kullanılan bir kapıdır. Yapının durumuna göre yangın holleri oluşturulmaktadır.

Yangın hollerinde ki kapılar alev ve zehirli gazların size ulaşmamasında önemli bir etken olarak kullanılmaktadır.

Stoklarımızda Milli Eğitim Bakanlığına ve Sağlık Bakanlığına uygun ölçüde yönetmeliklere göre kapı bulunmaktadır.

Yangın Kapısı Can ve Mal Güvenliği Açısından önem arz eden bir kapıdır.

Yangın çıkış kapısı imalatı ve satışı yapan firmamız İstanbul Bahçelievler Yenibosna’da imalat yapmaktadır. Yangın çıkış kapılarımızın temel amacı dışında kullanmak en ihtiyaç duyduğumuz anda yangın kapısı işe yaramayacak veya kullanılmaz halde olacaktır.

Yangın çıkış kapısı satın alırken, ürünün sertifikalarına ve yangın güvenliği standartlarına uygunluğuna dikkat etmek önemlidir. Ayrıca, satın almadan önce güvenilir bir satıcıdan veya üreticiden referans almak da faydalı olacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları (2)
 1. Ayla Kandemir dedi ki:

  Merhaba

  Fulyada bulunan okulumuza 5 adet yangın kapısı gereklidir. Konu ile ilgili teklif usulünde dönüş yaparsanız seviniriz.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba ayla hanım yangın çıkış kapısı teklifiniz mail adresinize gönderilmiştir.

   Kolay gelsin iyi çalışmalar.