Yangın Kapıları

21.08.2016
449

Yangın kapılarıYangın Çıkış Kapıları can ve mal güvenliği açısından önem taşımaktadır. Yangın kapıları’nın temel amacı en kısa sürede bulunduğunuz yapıdan çıkış yapmanızı sağlar. Yangın kapısı üzerinde bir takım aksesuarlar bulunmalıdır. Bu aksesuarlar sistem odalarında ayrı yangın çıkış merdiveni ve hollerinde ayrıdır. Yangın Kapılarımız yangın yönetmeliğine uygun şekilde üretilip 120 dakika sertifikalı satılmaktadır. Ürünlerimiz en gözde yapılarda olduğu gibi devlet kurumlarında toki gibi bir çok devlet kanallı yapılan konutlarda işyerlerinde bulunmaktadır.

Yangın kapılarının bir çok ismi bulunmaktadır. Bu isimlerin hepsi aynı kapıya çıkmaktadır. Yangın Kapısı nın en eş anlamlıları olarak kullanılan kelimeler sırasıyla; acil çıkış kapısı, Yangın merdiveni kapısı, Yangına dayanıklı kapı yangın çıkış kapısı, Kaçış Kapısı gibi kelimelerle ifade edilmektedir.

Kapılarımız teknik anlamda ses ve ısı yalıtımına sahiptirler. 60 mm kanat kalınlığı olan kapımızın içi izole malzeme ile doludur. Firmamız üretici firma olma avantajı ile her ölçüde üretim yapmaktadır.

Yangın Kapıları pasif durumdadır. Yangın anında üzerinde bulunan aksesuarlar ile en hızlı şekilde çıkış yapmanızı sağlar. Ayrıca yangından çıkın dumanında geçmesini önlemektedir.

Yangın Kapıları’nın Üzerinde Bulunması gereken Aksesuarlar nelerdir.

Yönetmelik gereği yangın kapılarının üzerinde panik bar, Yaylı menteş ve duman contasının bulunması gerekir.

Yangın Kapıları Nerelerde Kullanılmaktadır?

Okul, Yurt, Otel, Hastane, Alışveriş merkezleri, Depolar, Fabrikalar, özel kurumlarda ve devlet kurumlarında ve yüksek katlı yapılarda  bulunması gereken bir kapı türüdür.

Firmamız Türkiye’nin her yerine kapı gönderimi ve talep edilirse montaj hizmetide verilmektedir. Acil olarak iskan işlemleriniz için stoklarımızda yangın kapıları mevcuttur. Talep edilmesi durumunda gerekli hizmeti vermekteyiz.

Kapılar ile ilgili teknik bilgi ve güncel fiyatlar için iletişime geçmeniz yeterlidir.

Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. sesli sohbet dedi ki:

    eline sağlık hocam