Yangın Kapısı – Yangın Çıkış Kapısı Nerede Kullanılır?

Yangın Çıkış Kapısı Nerede Kullanılır?

Yangın çıkış kapısı can ve mal kaybını en aza indirmek için özel tasarlanmış bir kapıdır. Okul, Hastane, Yurt, Pansiyon ve tüm Yapılarda yangın çıkış kapısı kullanılmaktadır. Yangın kapısının amacı en kısa sürede bulunduğunuz yapıdan tahliye işlemini yani çıkış yapmanızı sağlamaktır. Alışılmış kapı türleri gibi bir kilit mekanizması yerine panik bar kullanılmaktadır. Panik barları genelde yangın merdivenleri üzerinde görmeyen yoktur. Ayrıca güvenlik holleri oluşturmak için yangın kapısı kullanılmaktadır.

Yangın Kapısı Aksesuarları

  • 120 Dk Sertifikalı,
  • Yaylı Menteşe,
  • Panik Bar,
  • Duman Contası,
  • Elektro Statik boyalı,
  • Kanat kalınlığı 62 mm dir. Kanat içinde ek olarak Z takviyeler bulunmaktadır.
  • Kanat sac kalığı 1 mm dir
  • Kasa Sac kalınlığı 1,5 mm dir.
  • Kanat üzerinde menteşe ömrünü uzatma amaçlı 3 mm destek sacı bulunmaktadır.
  • Panik bar kilit mekanizması içinde destek sacı bulunmaktadır.

Yönetmelik gereği belirtmiş olduğu üç aksesuar yangın kapısının üzerinde bulunmalıdır. Bunların haricinde kapının elektro statik boya ile boyanması gerekir. Elektro statik boya araba boyası olarak ta bilinmektedir.

Yangın Çıkış Kapısı Nerede Kullanılır?

Yangın Kapıları Nerelerde Kullanılmaktadır?

Tüm yapılarda yangın kapıları ile karşılaşmak mümkündür. Özetle listelemek gerekirse, Okul, hastane, Devlet kurumları, Özel kurumlar, Eğitim merkezleri, Sağlık merkezleri, otoparklarda, ev ve iş yerlerinde kullanılan bir kapı modelidir.

Yangın Kapısının Eş Anlamlı Olarak kullanılan Kelimeler?

Acil çıkış Kapısı, Yangın Çıkış Kapısı, otopark Kapısı, Yangın Merdiveni kapısı gibi kelimeler ile insanlar yangın kapısı hakkında bilgi sormakta ve sipariş vermektedir.

Yangın Kapısı Firması

Firmamız İstanbul Bahçelievler de yangın kapısı üretimi ve satışı yapmaktadır. Kapılarımız yangın yönetmeliğine uygun şekilde panik barı ve yaylı menteşesi ile satılmaktadır.  Firmamız İstanbul’un tüm semtlerine yangın kapısı hizmeti vermektedir. Ayrıca tüm Türkiye’nin dört bir yanına yangın kapısı gönderimi yapmaktadır.

Yangın Kapısı Fiyatları

Firmamız üretici firma olduğu için kapı fiyatları diğer firmalara oranla daha ucuzdur. Yangın Kapısı fiyatları hakkında güncel bilgi almak için iletişime geçmeniz yeterlidir.

 

Add a Comment

© Copyright 2019, Reddoor Yangın Çıkış Kapıları
Yangin kapisi,YANGIN KAPISI, Yangin kapisi, yangin kapisi, test raporlu yangin kapilari, sertifikali yangin kapisi, panik barli yangin kapisi, Istanbul yangin kapisi, yangin kapisi, yangin kapilari, yangin kapisi, yangin kapisi fiyatlari, uygun yangin kapisi, ucuz yangin kapisi, ucuz yangin kapilari, 30,60,90,120,180 dk yangin kapisi, yangin kapisi imalati, yangin kapisi fiyatlari, yangin kapisi sartnamesi, yangin kapisi teknik sartnamesi, yangin kapisi özellikleri, yangin kapisi yönetmeligi, panik barli yangin kapisi, Yangin kapisi istanbul , yangin kapisi fabrikasi, ikiteli yangin kapisi, Teknik oda Kapisi