Yangın Kapısının Önemi

23.03.2017
581

Yangın Yönetmeliği, Yangın Kapısının ÖnemiYangın Yönetmeliği, aynı bir deprem yönetmeliği gibidir. Bulunduğunuz yapıda en az can ve mal kaybını sağlamak amaçlı önlemlerdir. İhmalkarlık gibi durumların önüne geçmek için devlet bu yönetmelik ile yapılarda önüne geçmiştir.

Yeni yapılarda en kısa sürede ve güvenli çıkış yapmak için yangın merdiveni yapılmaktadır. Yangın merdivenleri ile yangına dayanımlı duvar, yangın kapısı,   gaz detektörleri,  yangın tüpleri vb şeyler yapının durumuna uygun olarak dizayn yapılmaktadır.

Yangın yönetmeliğinde kullanılan her bir malzemenin belli başlı standartları ve belgeleri bulunmaktadır. Örneğin Satın alınmış bir yangın kapısının bir sertifikası bulunmak zorundadır. Yapının Büyüklüğüne ve ne amaçla kullanıldığına göre yangın kapısının dayanım süresi değişmektedir.

Yangın Kapılarında en çok kullanılan sertifika süreleri; 30 dakika, 60 Dakika, 90 dakika ve 120 dakikadır. 120 Dakikalık bir sertifika 30 dk, 60 dk, 90 dk sertifikaları kapsamaktadır.

Can ve Mal kaybını en aza indirmek için sertifikalı ürünler kullanın.

Can ve mal kayıplarını en aza indirmek için yönetmeliklere uymamız gerekir. Yönetmelikler hayatı zorlaştırma amacı gütmez hayatı güzelleştirir.

Yangın Kapılarınızın Panik bar kilit sistemli ve Yangın kapılarınızın sertifikalı olması gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.