Yangın Merdiveni kapısı nasıl olmalıdır?

21.04.2018
413

İçindekiler.

Yangın MerdiveniYapılarda yangın merdiveni zorunluluğu olduğu gibi, yangın kapılarında zorunludur. Yangın Kapısı‘nın belli başlı standartları bulunmaktadır. Bu standartlar içinde en önemlisi yangın kapısının sertifikalı olması gerekir. Türkiye’de geçerli olan sertifika türleri TSE ve EN dir.

TSE Belgesi nedir?
Türk standartları enstitüsü demektir.  Yangın kapılarının yangına dayanım, bütünlük ve ısı geçirgenliği testleri yapılmaktadır.  Testi başarı ile geçen firmalara TSE Belgesi verilmektedir.

EN Belgesi nedir?

Avrupa birliğinin standartları enstitüsü demektir. Yangın yönetmeliğine göre EN sertifikası Türkiye’de geçerlidir. Firmamızın sertifikası EN belgeli olup Türkiye’de ve Avrupa’da geçerlidir. EN belgeli yangın kapımızı İSTANBUL İTFAİYE AMİRLİĞİNE montajı yapılmıştır.

Yangın KapısıYangın merdiveni kapısı kilit sistemi nedir?

Yangın kapılarında kullanılan kilit mekanizması panik bardır.  Panik bar kilit sistemi en kısa sürede çıkış yapmanızı sağlayan nitelikli kapıdır.

Yangın Merdiveni kapılarında duman contası ne işe yarar?

Duman contası, yangın anında duman, zehirli gaz ve alevin geçmesini önleyen bir conta sistemidir. Isı ile genleşerek, kapının çalışma paylarını kapatmaktadır.

Yangın Merdiveni Kapısında Hidrolik veya Yaylı Menteşe?

Panik durumda ve normal kullanımda kapının kapanmasını duman, alevin bir bölgeden bir bölgeye geçmesini önlemektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.