Yangın Çıkış Kapısının Önemi Nedir?

Yangın çıkış kapısının önemi ancak kötü bir durum ile karşılaşıldıktan sonra gündeneme gelmektedir. Yangın Çıkış Kapısı Hakkında bilinmeyen gerçekler neleridir. Yangın Çıkış Kapısı yangın anında kullanılan bir kapıdır.

Yangın kapıları genel anlamada en zor durumda bulunduğumuz yapıdan çıkış yapmak için kullanılan kapıdır. Temele amacı En kısa sürede çıkış yapmanızı sağlamaktır.

Yangın Çıkış Kapısı Hakkında Kısa ve Net Bilgi;

Yangın kapısı panik bar haricinde hiç bir kilit sistemi kullanılmaz. Ayrıca kesin ve net olması gereken tek şey Yangın kapısı sertifikasıdır.

Yangın çıkış Kapısı Sertifikasında dikkat; Merdiven altı üretim yaraka farklı firmaların sertifikasını kullanılan satıcılara dikkat edilmesi gerekir. Aksi taktirde yangın çıkınca yangın kapıları alev durman ve zehirli gazlara dayanamaz ve sonuç itibari ile maddi ve can kaybı ile karılaşılmaktadır.

Panik bar kilit sistemi, Panik bar yangın çıkış kapıları için özel tasarlanmış bir kilit mekanizmasıdır. Bu kilit mekanizması yangın kapılarını işlevsel hale getirmektedir. En kısa sürede çıkış yapmayı sağladığı gibi kapının kilit mekanizması olarak değerlendirmek doğrudur.

 

Add a Comment