Yangın Kapısı İmalatı Nasıl Olmalıdır?

16.10.2017
456

Yangın Kapısı İmalatıYangın Kapıları Nitelikli olması gereken bir kapıdır. İşin İmalat kısmına gelecek olursak, Kapı Sertifikadan nasıl geçmiş ise bire bir aynı yapılmalıdır. Temel Amacı Belli bir süre alev ve duman geçmesini önlemek olduğu gibi en kısa sürede çıkış yapmayı sağlamaktır.

Yangın Kapısı Kaç dakika Dayanıklı Olmalıdır? 

Yangın Kapısı Sertifikasının belli bir zamana kadar yangın, duman ve zararlı gazları engelleyecek şekilde dizayn edilmesi gerekir. Yangın Kapısı Sertifika Süreleri 30 dk, 60 dk, 90 dk ve 120 dakikadır. Türkiye de geçerli olan sertifikalar EN ve TSE dir. Yangın Yönetmeliğinde bu şekilde ifade edilmektedir.

Yangın Kapısının süresi yapının duruma ve yapıda bulunacak kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kapı yönleri yangın yönetmeliği acısından önem arz etmektedir. Yanlış yönde açılacak yangın kapısı yönetmeliğe uygun olmayacaktır. Ve kontrol memurları tarafından kabul edilmeyecektir.

Yangın Kapısı, Sertifika Sahibi Yangın Firması tarafından yapılması gereken bir kapıdır. Yangın Çıkış Kapınız sertifikaya sahip olan kapının bire bir aynısı olması gerekir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.