Panik Bar Nedir? Panik Bar Neden Gereklidir?

24.05.2018
6.764

Yangın, insanlar üzerinde her zaman için panik etkisi yaratır. Hayati tehlike ortaya çıktığı zaman insanların bu duyguyu taşıması son derece doğal. Özellikle panik bar gibi unsurlarla birlikte kaçış istikametini güvenli ve hızlı bir şekilde geçmek mümkün olabilir. Modern teknoloji, özellikle yangından kurtulmak konusunda son dönemde muazzam üretim anlayışı ile birlikte insanlara yardımcı oluyor. Can ve mal güvenliğini korumak için yangın esnasında yapacağınız davranışlar ve atacağınız adımlar çok önemli. En başta yangın bölgesine tahliye etmek için güvenli kapılar kullanılmaktadır.

Panik BarKapıların daha verimli olabilmesi için panik bar sistemi güvenilerek kullanılmaktadır. İnsan hayatını her şeyin önünde tutmak gerektiğini düşündüğümüz zaman bu konuda yapılan çalışmaların haklı bir karşılığı vardır. Her zaman başa gelmese bile bir kez geldiği zaman büyük tehlike yaratan yangın esnasında, kaçış istikametini güvenimiz bir şekilde kullanmak çok büyük önem taşıyor. Özellikle de kapalı bir mekândan dışarı çıkış ve tahliye noktası olan kapılarda, kullanılan kilit sistemi ve kapıların açılış yöntemi çok büyük önem taşıyor. Küçük bir çocuktan tutun da gözleri zor gören bir insanın bile rahatlıkla kullanabileceği yöntemler, insanlar için emniyetli bir seçenek haline gelmiş durumda. Kolay açılır kilit sistemi olarak karşımıza çıkan bu muazzam yöntemler, insanların bir an evvel tahliye konusunda olumlu adım atmasına yardımcı oluyor. Esasında kalabalık mekânların ve yangın tehlikesi yaşayan ortamların tahliyesi için bu yöntemlerin çok büyük önem kazandığını söyleyebiliriz.

Panik Bar Neden Gerekli

Adı da üzerinde olduğu gibi insanların panik yaşadığı bir süreçte elbette ki çıkış istikametinin kolayca ulaşılır olması çok büyük önem taşıyor. Kapı kilitli olduğu zaman insanların tahliyesi mümkün olmaz ve bu da korkunç bir sonuç ortaya çıkarabilir. Esasında son yıllar içerisinde bu konuda önemli çalışmalar yapılmıştır ve yangın kapıları modern bir kilit sistemi ile donatılmıştır. Özellikle de pratik bir sistem olarak karşımıza çıkan panik bar sayesinde çok daha verimli ve olumlu bir yöntem karşımıza çıkmış durumda.

Bazen çok sayıda insanın aynı ortamda bulunduğu yerde yani işletmelerde ve alışveriş merkezlerinde, yangın ihtimali ortaya çıkabilir. Birden çok kapı bulunduğu gibi bu kapıların kilit sistemi kolay çıkış ve kolay tahliye konusunda insanları yardımcı olmak durumundadır. Yangın tedbirlerini alan bütün kapalı mekânlarda özellikle güvenilir çıkışlar hayatı önem taşımaktadır. İnsanların bir an evvel tahliyesi hem yangından hem de zehirli dumandan korunmak için iyi bir fırsat oluşturmaktadır.

Panik Bar Pratik Kullanım Unsuru

İhtiyaç duyduğunuz zaman pratik bir şekilde kapının açılması hayati önem taşıyor. Tahliye konusunda kolaylık sağlayan yangın kapıları aynı zamanda panik bar desteği ile birlikte gerçekten çok verimli bir sonuç ortaya koyuyor. Son dönemin vazgeçilmez unsuru bütün kapalı yaşam mekânlarında hayat kurtaran bir çözüm olarak dikkat çekmektedir. Apartmanlar işletmeler ve otel gibi kuruluşların bu konuda aldığı tedbirler gerçekten büyük önem taşıyor. Özellikle çok sayıda insanın bir arada yaşadığı ortamda emniyet tedbirleri yeri geldiği zaman hayat kurtarmaya devam ediyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.