Yangın merdiveni kapı kolu

Yangın merdiveni yüksek katlı binalarda, iş merkezlerinde gördüğümüz bir yapıdır. Bu merdiven can güvenliğimiz için üyük bir önem taşımaktadır. Tabi bu merdivene çıkış yapmamızı sağlayan özel bir kapı bulunmaktadır. En kısa sürede yangın merivene çıkış yapmamızı sağlayan özel kapının adı Yangın Çıkış Kapısıdır.

Yangın Kapısı üzerinde bulunan panik bar kilit sistemi acil durum olduğu anda tek hamlede açılıyor olması çok önemlidir. Kapının o anda tutukluk yapması yani kilit sisteminin düzgün çalışmaması panik anında kendimize zarar vermemize neden olabilir. Bu sebepten dolayı panik bar kilit sistemlerinin senelik akımlarının yaptırılması gerekir. Bozuk olan kilit mekanizmalarının değiştirilmesi gerekir. Ayrıca önemli bir konu olan montaj olayında yangın kapısının kilit mekanizması son derece iyi bir şekilde rahat çalışır halde montajı yapılmalıdır.

Yangın merdiveni kapı kolu

Yangın çıkış kapısının üzerinde iki tane kol bulunmaktadır. Bu kollar sırasıyla panik bara da halk arasında yangın kapısı kolu gibi yuvarlk bir isim verilmiştir. Herneyse yangın kapısı kolu denilince, satıcı bize kapı arkasında bulunan koluda verebilir. Panik bar kolu denilirse doğru kolu satın almış oluruz.

Panik Bar Kol

Yangın merdiveni kapı kolu

 

 

 

 

Oynar Kol (Panik barın arka yüzüne takılan kol)

Yangın merdiveni kapı kolu

 

 

 

 

 

Firmamız yangın merdiveni kapı kolu ve oynar kolu satışı yapmaktadır. Bu aksesuarlar yangın kapısı için özel olarak tasarlanmıştır. Yangın kapısı oynar kol bakım servis işleri için iletişime geçebilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.