Panik Barlı Kapı Nedir Nerelerde Kullanılır?

03.06.2018
1.159

Yangın esnasında insanların paniğe kapılması ve bir izdiham oluşması son derece doğal bir süreçtir aslında. Özellikle bu konuda işi kolaylaştıracak yöntemlerden biri de panik bar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kolay açılan ve insanların can güvenliği için büyük önem taşıyan yangın kapılarında, güvenilir bir kilit sistemi insanlar için gerçekten içi ferahlatan bir sonuç ortaya koyuyor. Hızlı ve güvenilir tahliye noktasında büyük küçük demeden herkesin kullanabileceği bir sistem gerçekten çok önemlidir. Elinizi attığınız zaman kolaylıkla kapıyı açmanız ve istikameti kullanışlı hale getirmeniz mümkündür. Aşırı bir güç gerektirmeden güvenli bir şekilde açılan kapılar, insanların bir an evvel temiz havaya ve yangından uzak bir ortama ulaşmasını sağlamaktadır.

Apartmanlarda ve toplu olarak insanların ikamet ettiği her türlü alanda bu sistem gerçekten gereklidir. Aynı zamanda yerinin kapısının kontrollü ve düzenli çalışması için panik bar çok önemli bir gereklilik olduğunu her şekilde gösterilmiştir. Güvenli ve kaliteli üretim ile beraber, karşımıza çıkan pek çok firmanın bu konuda ciddi çalışmalar bulunmaktadır. İnsan hayatını birinci unsur olarak ön plana koymuş olan firmalar, bu konuda çözüm oluşturacak üretimle beraber insanların karşısına çıkmaya devam etmektedir.

Panik Barlı Kapı

Panik Bar Hayat Kurtarır

İnanın bir yangın gerçekten dehşet bir görüntü ortaya koyabilir. Bu gibi durumda insanların paniğe kapılması son derece doğaldır. Kolayca açılan bir kapı kilidi veya kapı kulpu inanın o anda ulaşılması zor bir durum haline gelebilir. Bu gibi ihtimalleri göz önünde bulunduran uzmanlar gerçekten bu konuda önemli adımlar atmış ve yeni bir teknik geliştirmişlerdir. Panik bar adı verilen bu teknikle birlikte yangın kapıları gerçekten çok kolay bir şekilde açılmaktadır.

İçten dışa açılma noktasında avantaj sağlayan sistem dıştan içe güvenli bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Hem yangın esnasında insanların hayatını kurtaran sistem, bazı zamanlarda hırsızlık olaylarına karşı korunaklı bir sistem olarak kendini göstermektedir. Dayanıklı ve kullanışlı yangın kapıları gerektiği zaman çözüm oluşturuyor. Gerektiği zaman ise güvenli bir kapı olarak insanlara hizmet etmeye devam ediyor. Bu konuda kaliteli üretimi hedefe koymuş olan üreticiler, ortaya koyduğu çalışmalarla birlikte tüm insanlar için memnuniyet yaratmaya devam ediyor.

Panik Bar, Yangın Kapısı Kolu, Yangın Çıkış Kapısı Kilidi

Panik Barlı Sistem İle Kolay Açılan Kapılar

Hem kolay açılan hem de bir an evvel insanların dışarı tahliyesine imkân tanıyan kapı modelleri, yangın kapıları için gerçekten çok büyük önem taşımaktadır. Burada herkesin tercih ettiği geçerli bir kilit sistemi olan panik bar, elinizi attığınız zaman kapının hemen açılması için iyi bir fırsat ortaya koymaktadır. Pek çok durumda yangın esnasında ışıklar gidebilir, elektrikler kesilebilir. İnsanlar çok net göremese bile yangın kapılarında güvenilir bir sistem yani panik bar en kolay açılan bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Elinizi attığınız zaman karanlıkta bile hemen açılan sistem, sizi bir an evvel dışarı bulaştırabilir.

Büyük küçük demeden herkesin tahliyesi için bu güvenilir sistem gerçekten çok büyük önem kazanmıştır. İleri teknoloji ve üretim kabiliyeti ile birlikte burada firma ala önemli görevler üstleniyor ve bu görevler en iyi şartlarda yerine getiriliyor. Hele ki kolay açılan kilit sistemi ile birlikte tahliye konusunda insanlar önemli bir avantaja sahip oluyor.

redfiredoor.com/panik-bar-fiyat/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.