Sertifikalı Yangın Kapısı İstanbul

12.06.2019
380

Sertifikalı Yangın kapısı can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir. Temel amacı en kısa sürede çıkış yapmayı sağlamak üzere olsa da, acil durumda zehirli gaz ve dumanın geçmemesi de önem arz etmektedir.

İstanbul’da Yangın kapısı önem arz etmektedir.

İstanbul nüfus ve yapı olarak büyük bir şehir olması yangın riskinin de fazla olduğu bir şehirdir. İnsan yoğunluğunun  yanında yapılarda kullanılan malzemelerin kalitesiz olması yangın riskini artırmaktadır. Bu sebeple elektrik odalarında ve makine dairelerinde yangın kapıları yönetmelik gereği zorunludur.

Sertifikalı Yangın Kapısı İstanbul, Yangın Kapısı İstanbul, Sertifikalı Yangın Kapısı

Sertifikalı Yangın Kapısı Özellikleri nelerdir?

  • Sertifikalı yangın kapısı demek belli bir süre yangın ve zehirli gazlara dayandığını gösteren bir belge ile belgelendirilmeli dir.
  • Yangın Kapısı Üzerinde en kısa sürede çıkış yapılabilmesi için Panik bar kilit mekanizması kullanılmalıdır.
  • Yangın anında çıkış yapıldıktan sonra kapının kapanması için hidrolik veya yaylı menteşe kilit mekanizması bulunmalıdır.
  • Yangın çıkış kapısında fırın boya kullanılması yangının devam etmesini önlemektedir.
  • Duman Contası ve soğuk hava contası kapının çalışma payını yangın anında kapanmasını zehirli gazların geçmesini önlemektedir.

Yangın Merdiveni Kapısı, Yangın Çıkış Kapısı, Panik Barlı kapı, Yangına Dayanıklı Kapı olarak bilinen yangın kapısı satın alırken bu özellikleri göz önünde bulundurmak önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.