Yangın kapısı hakkında altın bilgiler

10.07.2016
503

Yangın KapısıYangın kapısı hakkında altın bilgiler

Yangın kapısı en kısa sürede çıkış yapmanızı sağlayacak özel kapıdır. Yangın kapılarının yangına dayanıklı olması gerekir. Yapılan yapıya göre 30 dk, 60 dk, 90 dk ve 120 dakika yangına dayanıklı kapı talep edilir.

Yangın kapısı yönetmeliğe uygun olması için üzerinde bir takım aksesuarları bulundurmak zorundadır. Bunlar sırasıyla

 • Yaylı Menteşe,
 • Panik Bar,
 • Duman contası,

Yaylı menteşe ne işe yarar?

Kapının kendiliğimden kapanmasını sağlar. Yangın kapılarında yaylı mekanizmanın kurulu olması gerekir. Aksi taktirde yangın anında çıkış yapsanız dahi yangının veya dumanın sizin peşinizden gelecektir. Yay kurulumu yapıldıktan sonra kapının önüne kesinlikle sabitleyici konulmmalıdır. Aksi taktide yaylı mekanizma zorlanma sonucu doğru çalışmayabilir veya kırılabilir. Yaylı mekanizmanın sertliği kapının kpanacağı kadar olması yeterlidir.

Panik Bar Ne işe Yarar?

Yangın anında anahtar veya özel bir şifre mekanizması olmadan bulunduğunuz mekandan en kısa sürede çıkış yapmanızı sağlayacak özel kilit sistemidir. Panik bar kurulumu yapıldıktan sonra tek hamle ile açılacak seviyede veya mekanizmada  olmalıdır. Yangın Kapısı ‘nın olmazsa olmazıdır.

Duman contası ne işe yarar?

Yangın çıktığında dumanın geçmesini önleyen özel contadır.

Yangın Kapısı

hakkında destek ve bilmediklerinizi öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları (2)
 1. Mutlu dedi ki:

  Merhaba yeni açılacak olan anaokulu için kapılarınız uygunmudur.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Mutlu Bey

   Kapılarımız Yangın Yönetmeliğine uygundur. 120 Dakika belgeli ve Gerekli olan tüm akseurkarı ile birlikte satılmaktadır.