Yangın Kapısı

24.08.2016
360

Yangın Kapısı7/24 Yangın kapısı Sipariş ve destek numarası
0543 268 00 27

Acil çıkış kapıları yapılarda taktırılması zorunlu kapı çeşitidir. can ve mal güvenliğiniz için önem arz etmektedir. yangın çıkış kapısı’nın belli başlı bir yönetmeliğe uygun olması gerekir. Yangın anından tek hamle ile kapının açılır ve kapının arkanızda kapaması ile sizi güvence altına alan bu kapı duman geçirmemesi gerekirlidir. Acil Çıkış kapısı kontrollerini, belediye, itfaye, ve milli eğitim bakanlıkları yapmaktadır. Metal görünümlü kapının içi izalasyon malzemesi ile doludur. Dekoratif açıdan her türlü renge boyanmasında sakınca yoktur. İstenildiği taktirde firmamız bu kapıları transfer kaplama yapmaktadır.Ölçüleri firmamız tarafından alınır duvara uygun acil çıkış kapısı yapılır. Acil durumlar için iskan alımları için stoklarımızda kapılarımız mevcuttur.
Nelerde Kullanılır?
Belirlenmiş yönetmeliğe göre; okul, hastane, eğitim ve iş merkezleri, alışveriş merkezleri (AVM) , fabrika, Yüksek katlı apartmanlar gibi, çok sayıda insanı içersinde bulunduran yapılarda bulunması gereken kapıdır.
Acil Çıkış Üzerinde bulunması gerekli aksesuarlar
-> Panik Bar,
-> Yaylı Menteşe Sistemi,
-> Duman Contası,
-> Bunların haricinde ekstra olarak yangin kapisi kolu istenilebilir.

Yangın Çıkış Kolu Nedir?

Panikbarla karıştırılan bu kol panikbarın arka yüzeyine takılan oynar koldur. Piyadasa iki çeşit kol mevcuttur. kilitli ve kilitsiz,

Teknik Şartnamesi

Kapınızın istenilen sürede yangına dayanıklı olması gerekir. Ve gerekli aksesuarların üzerinde bulunmalıdır. Ayrıca kapı üzerine herhangi normal kilit veya sürgü takılamaz. Yangına dayanıklı kapı için üretilmiş özel kilitler takılmaktadır. Bu kilitler panikbarı etkilemektedir acil çıkış yapmanızı sağlar. Ama kapının hırsızlık olaylarına karşı kilitlenmesini sağlamaktadır. Yangın kapısı üzerinde acil çıkış kapısı olduğuna dair bir bilginin olması gerekir. Acil çıkış kapısı, yangın yönetmeliği de kısa şekli budur.

Yangın Kapısı Fiyatları

Kapı fiyatlarında, üretici firma olduğumuz için piyasadaki diğer yangın kapısı firmaları’na göre avantajlıyız. Fiyat alırken kapı hakkında üzerinde bulunan aksesuarların tam olup olmadığını ve Yangın kapısının her iki tarafında pervazın bulup bulunmadığı sorunuz. yangın kapısı fiyatı belirleyen ana unsur budur. Firmamızın üretip ve sattığı acil çıkış kapıları yönetmeliğe uygun aksesuarlar ile satılmaktadır.
Panik Bar; Acil çıkış kapısı üzerine takılır. Tek hamlede kapının açılmasını sağlayan kilit mekanizmasına sahiptir. Panik bar takılmasındaki eses neden mümkün olduğu en az sürede tahliye işlemini gerçekleştirmektir.
Yaylı Menteşe Acil çıkış anında kapının kapanmasını sağlamak için kullanırlır. Kullanılan menteşe sistemi yaylı değil ise kesinlikle hidrolik kullanılmalıdır.
Duman Contası Yangın kapısı alevin yanı sıra dumanın geçisini önleyecek sietemde olması gerekir, kasa ve kanat birleşim yerlerine duman contası takılmaktadır.
Yangın Kapısı imalat firması olduğumuz için, istenilen boyda tek kanat, çift kanat, camlı yangın kapısı imalatı ve satışı yapmaktayız. İmalatını yapmış olduğumuz acil çıkış kapılarını türkiyenin her yerine ambar firmaları ile gönderilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.