Yangın Kapısı Menteşesi Neden Yaylı Olmalıdır?

10.07.2018
340

Kapalı bir mekânda yangın çıktığı zaman yangının büyümesi için oksijene ihtiyaç vardır. Bu gibi durumlarda kullanılan yangın ekipmanları ve unsurlar büyük bir dikkatle hazırlanmış olmalıdır. Özellikle yangın kapısı menteşesi konusunda son 30-40 yıl içerisinde ülkemizde önemli bir gelişim yaşanmış durumda. Doğru tercihler ile birlikte içeri oksijen girmesi engellenirken, yangının büyümesinin de önüne geçilmiş oluyor.

Yangın Kapısı Menteşesi

Son derece özenle tasarlanmış olan bu menteşe modelleri, yangın kapısının çok daha güvenli olmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle insanların henüz ulaşana kadar bu kapıyı açması mümkün olmadığı için kapı açtığınız zaman zaten artık dışarıya çıkmak için bir şansınız var demektir. Kapı açıldıktan sonra elbette içeriye oksijenin girebilir ve bu da yangının büyümesi için bir sebep olabilir kapı kapalı durduğu esnada ise bu yalıtım sayesinde sirkülasyon önlenir ve dumanların aynı zamanda alevlerin büyümesi engellenebilir.

Burada tercih ettiğiniz malzemeler gerçekten insan hayatı için çok büyük önem taşımaktadır. Küçük bir ayrıntı gibi görülen yangın kapısı menteşesi gerektiği zaman çok sayıda insanın hayatını kurtaracak bir projenin parçası olarak dikkat çekmektedir. Bu konuda ciddi firmaların önemli çalışmaları bulunmaktadır. Bulunduğunuz ortam için tercih ettiğiniz kapının güvenli olması ve tahliye için size avantaj sağlaması elbette ki önemli. Hem conta hem de menteşe desteği ile birlikte burada alınmış olan tedbirlerin, insan hayatı açısından çok büyük öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Yaylı Menteşe Avantajları

Buradaki tercih nedeni gerçekten sirkülasyonlu bir yapıyı desteklemektedir. Hava ve oksijen sirkülasyonu ise yangında parlamalara neden olabilir ve yangının bir an evvel daha hızlı bir şekilde yayılmasına sebep olabilir. Bu gibi durumları önlemek için bir yöntem olarak karşımıza çıkan yangın kapısı menteşesi özellikle son yıllar içerisinde ülkemizde güvenilen bir yöntem haline gelmiştir. Kaliteli ve kalifiye firmalarının üretim konusunda ortaya koydukları modeller ve çözümler gerçekten etkileyicidir. Masraftan kaçınmayan kaliteli bir üretim yapmak isteyen firmalar, gerçekten önemli bir çözüm ortaya koyuyor ve bu çözüm herkesi memnun etmeye devam ediyor.

Yaylı Menteşe Ve Avantajları

Yangın esnasında kaçış istikameti ve kurtuluş istikameti olan yangın kapıları, gerçekten insanların gördüğüne memnuniyet duyacağı bir çıkış noktası olacaktır. Zehirli duman ve yangın gibi alevlerin çok hızlı bir şekilde yayıldığı ortamda, tahliye kapıları gerçekten büyük önem taşımaktadır. Tahliye kapılarının ise kusursuz çalışması için yangın kapısı menteşesi önemli bir gerekliliktir. İhtiyaç duyulmadığı zaman sirkülasyonu önleyen yapı ateşin oksijen ile buluşmasına engel teşkil etmektedir. Ancak insanlar kapıya ulaştığı zaman kapı açılır ve içeriye oksijen girebilir. Bu gibi esnada ise artık insanları kurtulmak için bir şans olduğunu söyleyebiliriz. Yangın esnasında dayanıklılığın göstergesi olan bu kaliteli malzemeler, insan hayatı için gerçekten çok büyük önem taşımaya devam etmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.