Yangın Kapısı Nitelikli Olmalıdır.

29.09.2018
696

Yangın kapısı nitelikli olması gereken bir kapıdır. Niteliksiz bir kapı can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturmaktadır.

Yangın kapıları acil durumlarda çıkış yapmak için kullanılan özel kapıdır. Kapısın temel amacı budur. Bunun yanında Yangın Kapısı belli bir yangına dayanım süresinde olmalıdır. Bu süre 30 dk, 60 Dk, 90 dk ve 120 dk olarak bilinmektedir. Özel projelerde 180 dk yangına dayanıklı kapı istenilmekte dir.

Nitelikli Yangın kapısı Özellikleri;

  • Yangın çıkış kapılarımız 120 Dakika Sertifikalıdır.
  • Panik Barlı,
  • Yaylı Menteşeli,
  • Duman Contalı
  • Elektro Statik Boyalıdır.
  • Yangın kapılarımız özel DKP sac ile üretilmektedir.

Yangın Kapısı Nitelikli

Yangın Kapısı Önemi Nedir?

Yangın kapısının önemli can ve mal kaybını en aza indirmek amaçlı devlet tarafından yönetmelikler ile zorunlu tutulan kapıdır.

Nitelikli kapı demek sertifikalı yangına dayanıklı kapı demektir. Kapının Nitelikli olduğunu göz ve  ile nasıl muayene ederiz.

Yangın Kapısı üzerinde Panik Bar var mı diye bakılmalıdır. Kapı Kendini kapatır vaziyette olmalıdır. Kapı normal tıklama yöntemi ile dok bir ses geliyor mu diye incelenmeli, Kapı üzerinde duman contası var mı diye bakılarak yangın kapısının tam olup olmadığını tespit edebiliriz.

Yangın Kapılarında nitelik sertifika ile sınırlı değildir. Yangın Kapısı üretiminde kullanılan ürünlerin Sertifikalı ve belgeli olması gerekir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.