Yangın Merdiveni Kapısı Genişliği

18.06.2020
3.085

Yangın Merdiveni Kapısı Genişliği, Yangın Merdiveni üzerinde bulunan kapılar yeni yapı ise en az kanat geçiş boşluğunun 800 mm olmalıdır. Aksi taktirde iskan işlemlerinizde sıkıntı oluşturmaktadır. Milli eğitim ve sağlık bakanlığına bağlı bir kurum iseniz bu ölçü ayrıntısına yakalanma riskiniz oldukça fazladır. Eski bir yapıda yangın merdivenine çıkan kapının boşluğu kanat net genişliği 700 mm olacak şekilde açılmasına özen gösterilmelidir. 700 mm kanat genişliğinde bulunmuyorsa en yüksek seviyede açamaya özen göstermelisiniz.

Yangın Merdiveni Kapısı Genişliği Önemi?

Yönetmelikler devlet kanalı ile can ve mal kaybını en aza indirmek amaçlı hazırlanmıştır. Yönetmelikte yapının durumu göz önüne alınarak 80 * 200 cm yeni yapılarda geçiş alanı eski yapılarda 70 *  190 cm göz önüne alınmaktadır.

Yangın Merdiveni Kapısı Genişliği

 

Yangın merdiveni kapı genişliği

800 mm enden boydan 2050 mm olması yangın anında kaçış için uygundur.

Firmamız yangın kapısı üretimi ve satışı yapmaktadır. Kapılarımız yangın yönetmeliğine uygun ölçü ve standartlarda üretilmektedir. Yangın Kapılarımız üzerinde conta, Yaylı menteşe ve panik bar bulunmaktadır. Kapılarımız özel fırın ile boyanmaktadır. Fırın boya ile boyanan kapılar yangın anında parlamaz.

Stokta Yangın yönetmeliği ölçülerine uygun yangın çıkış kapısı bulunmaktadır.

Stoklarımızda bulunan yangın kapısı boşluk ölçüsü : 

  • 90 * 205
  • 100 * 205 ölçüsündedir.

Bu ölçüler yeni ve eski yapılarda kullanıma uygun yangın kapısı ölçüdür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.