Yanlış Şartnameler Nelerdir?

05.04.2017
569

Yangın firması olarak bir çok yanlış ile karşılaşmaktayız. Yangın çıkış kapılarında önemli olan sertifikadır. Bu sertifikaya uygun kapı üretmektedir.

Yangın çıkış kapılarının bükümü, dolgu malzemeleri firmadan firmaya değişmektedir. Aynı zamanda sac Yangın Kapısıkalınlıkları da firmadan firmaya değişmektedir. Ayrıca teknik olarak belirtmek gerekirse sac kalınlığı arttıkça ısı iletimi artmakta ve ısının yüzeyde kalma süresi de artmaktadır.

Firmamızın yangın çıkış kapısında 2 X 0,90 mm kanatta saç kalınlığı kullanılmaktadır. Kapı toplam 62 mm kanat kalınlığı bulunmaktadır.

Kapı Ortasında ilave saclar ile kapının kullanım süresi ve dayanıklılığı artmıştır. İki Adet “Z” Takviye ve panik bar bölgesinde bulunmaktadır.

Teknik olarak firmaların verdiği şartnamelere uygun yangın kapısı üretimi yapan kapı firması yangın sertifikasına uygun kapı imalatı yapmamış olacaktır. İlerde karşılaşabilecek kötü bir durumda işi yaptıran ve yapan firma sertifika dışı üretim yapmaktan ve almaktan her ikisi de sıkıntıya girecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.